Dört mevsimi yaşatan güzelliği ile öne çıkan ülkemiz zaman zaman yoğun yağmur ve kar yağışları ile ulaşım açısından zor günler geçirmektedir. Doğu illerinde yoğun yağışlara alışık olmak biraz daha hazırlıklı olunmasının da etkisi ile hayatın akışını çok değiştirmezken İstanbul’da normalin bir miktar üzerindeki bir yağış dahi ulaşımı ciddi anlamda etkilemektedir. Bu durum posta ve kargo hizmetlerine de yansımaktadır. Acil olarak ulaştırmanız gereken bir gönderiyi olumsuz hava koşullarında kendiniz götürmek istediğinizde, ulaşım araçlarının kalabalık olmasından dolayı yaşayacağınız zorluğa ilave olarak kalabalık yollarda gönderinizi hava şartlarının etkisinden korumanın zorluğu ile karşı karşıya kalmanız kaçınılmaz olacaktır. Yeşilköy kurye olarak motosikletle teslimat yaptığımızdan dolayı olumsuz hava koşulları kuryelerimizi doğrudan etkilemektedir. Bununla birlikte gönderinin zarar görmemesi için özverili bir şekilde trafiğe çıkan kuryelerimiz gönderimin zamanında yapılması için çaba göstermektedir.

Kurye Hizmetinde Hava Şartlarına Karşı Koruyucu Tedbirler

Yeşilköy moto kurye olarak müşterilerimizin temel beklentileri olan paketin zamanında ve zarar görmeden ulaşması için hizmet veriyoruz. Hava ve yol şartlarının hizmet kalitemizde düşmeye yol açmaması için de birtakım tedbirler alıyoruz. Çantada taşınabilecek küçüklükteki gönderiler için suya dayanıklı kurye torbaları kullanıyoruz. Çantaya konamayacak gönderileri olumsuz hava koşullarına karşı korumak için ise kurye motosikletlerinde bulunan özel bagaj kısmını kullanıyoruz. Bu sayede yağmur ve karda dahi teslimat yapılsa gönderiniz ıslanmadan ve kirlenmeden varış noktasına ulaşabiliyor.

Zor Hava ve Yol Şartlarında Yetenekli Kuryelerin Önemi

Yeşilköy motor kurye olarak, kurye hizmetlerinde görevlendirmek üzere personelimizi seçerken titiz bir incelemeden geçiriyoruz. Kurye talepleri için gün ve saat sınırı koymadığımız için her şartta yola çıkabilecek ve zor koşullarda dahi motosikleti ustalıkla kullanabilecek personel çalıştırmaya özen gösteriyoruz. Yoğun yağmur ve kar yağışının olduğu durumlarda görüş mesafesinin azalması, zeminin kayganlaşması sebebiyle yol tutuşunun düşmesi gibi sebeplerle güvenli araç kullanımı konusunda yetenekli ve bilgili olmak daha fazla önem kazanmaktadır. Bundan dolayı motor kurye olarak görevlendirdiğimiz ve faaliyet alanımızın temel unsuru olan kişiler, motosiklete hâkim, sürüş kabiliyeti iyi olan kişilerdir.